سبک زندگی

من متولد 27 مهر 1363 در شهر تهران هستم. من فارغ التحصیل یکی از بهترین دبیرستان های کشور، "دبیرستان انرژی اتمی" در سال 1381 می باشم. بنده مدرک کارشناسی مهندسی مکانیک خود را از دانشگاه صنعتی شریف در سال 1386 دریافت کردم و در سال 1389 مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک با گرایش رباتیک و کنترل خود را، از دانشگاه علم و صنعت دریافت کردم. سپس در ژانویه سال 2011 دوره دکتری خود را در رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه پلی تکنیک ووستر (WPI) در ایالت ماساچوست کشور آمریکا آغاز نمودم که متاسفانه پس از گذشت 1 ترم مجبور به انصراف از تحصیل شدم، اما با این وجود از دی 1389 تا اردیبهشت 1392 در کشور آمریکا زندگی کرده ام و همچنین به ایالت های مختلفی از کشور آمریکا سفر کردم. من علاقه مندم که تا حد امکان به مسافرت و جهانگردی بپردازم و اقوام و کشورهای مختلف را ببینم و در حال حاضر 8 کشور دنیا را دیده ام.

علاوه بر این، من تسلط کامل به زبان انگلیسی دارم و با زبان های آلمانی، فرانسوی و عربی نیز آشنایی کمی دارم. علاقه و اشتیاق به آموختن، زندگی مرا به سمتی سوق داده که همواره مشغول یادگیری و تجربه موضوعات جدیدی هستم. من کتاب ها و مقالات زیادی در زمینه های علوم طبیعی و نظری، تاریخ، جامعه شناسی، روانشناسی، ادیان و قومیت ها، رمان و داستان و ... مطالعه نموده ام و مستندهای جالب و متعددی در این زمینه ها مشاهده نموده ام. من صادقانه می توانم بگویم که تا کنون در میان افراد و گروهایی که با آن ها در ارتباط هستم، فردی را مشاهده ننموده ام که به اندازه خودم فیلم ها و سریال های انگلیسی را دیده باشد و به موسیقی های مختلفی گوش داده باشد (مانند یک هنرمند موسیقی و سینما). من همواره به سلامتی خود اهمیت می دهم و سعی می کنم برنامه ورزشی روزانه خود را هر روز اجرا نمایم. بنده همچنین یک بازیکن حرفه ای در رشته های فوتبال، کوه نوردی، تخته نرد و شطرنج از دوران نوجوانی هستم.

علاوه بر این، من دانش خوبی در زمینه هوش مصنوعی و زبان های مانند برنامه نویسی سی پلاس پلاس، سی شارپ، پایتون، جاوا، جاوااسکریپت و روبی دارم. در زمینه طراحی وب نیز، در گذشته سعی داشته ام که تا حد امکان، به تمامی تکنولوژی های نوین طراحی وب مسلط شوم و تا حدودی به این هدف دست یافتم.
بیشتر درباره من بدانید:

زمینه فوق لیسانس من مهندسی کنترل و رباتیک است و من همیشه به این زمینه تحقیقاتی علاقه مند بوده ام، اما همزمان، علاقه مند بودم که درباره مهندسی کامپیوتر و مهندسی برق بیشتر بدانم. از اینرو از سال 2016، شروع به یادگیری "تمامی دروس دوره لیسانس" مهندسی برق و "تمامی دروس دوره لیسانس" مهندسی کامپیوتر نمودم. در حال حاضر، دانش من در زمینه مهندسی برق در حد "کارشناسی" و در زمینه مهندسی کامپیوتر نیز در حد "کارشناسی" است و من همچنین دارای مدرک رسمی کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک از دانشگاه شریف و علم و صنعت هستم.
من عاشق برنامه نویسی و هوش مصنوعی هستم و زبان های برنامه نویسی گوناگون و مطالب مرتبط با یادگیری ماشین را از 4 سال گذشته، یاد گرفته ام و همچنین برنامه نویسی و یادگیری ماشین را تدریس می کنم . من دانش قابل توجهی در زمینه طراحی وب و IT دارم و این مطالب را نیز تدریس می کنم. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر، به صفحه رزومه من مراجعه نمائید.
از سال 2019، پس از دیدن برخی فیلم های مستند در حوزه فیزیک ذرات بنیادی و فیزیک کیهانی و تئوری بیگ بنگ، من علاقه فراوانی در خودم در زمینه فیزیک نظری یافتم. بنابراین، مثل روال سابق، شروع مطالعه در حوزه فیزیک نمودم و اخیرا دروس دوره لیسانس فیزیک را به پایان رساندم. این بار، من تصمیم دارم در سال های آینده، مطالعاتم در حوزه فیزیک را تا سطح دکتری، بالاخص در زمینه "ذرات بنیادی" و "کیهان شناسی" ادامه دهم. من امیدوارم که در آینده بتوانم پاسخی برای برخی از مسائل اسرارآمیز و لاینحل فیزیک مانند مبداء هستی و یکپارچه سازی مدل استاندارد فیزیک و ... بیابم. امیدوارم که خداوند، همانگونه که در تمام زندگی به من کمک کرده، در این مسیر نیز من را یاری کند.
در ماه های اخیر، من بر روی موضوعات مرتبط با هوش مصنوعی، مانند یادگیری ماشین، شبکه های عصبی، یادگیری عمیق، بینایی کامپیوتر، تئوری بازی، پردازش زبان های طبیعی، بهینه سازی محدب، بهینه سازی غیرخطی و یادگیری تقویتی تمرکز کرده ام و در سال 2021 این مطالعات را تکمیل خواهم کرد.

تگ ها