سبک زندگی

من متولد 27 مهر 1363 در شهر تهران هستم. من فارغ التحصیل یکی از بهترین دبیرستان های کشور، "دبیرستان انرژی اتمی" در سال 1381 می باشم. بنده مدرک کارشناسی مهندسی مکانیک خود را از دانشگاه صنعتی شریف در سال 1386 دریافت کردم و در سال 1389 مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک با گرایش رباتیک و کنترل خود را، از دانشگاه علم و صنعت دریافت کردم. سپس در ژانویه سال 2011 دوره دکتری خود را در رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه پلی تکنیک ووستر (WPI) در ایالت ماساچوست کشور آمریکا آغاز نمودم که متاسفانه پس از گذشت 1 ترم مجبور به انصراف از تحصیل شدم، اما با این وجود از دی 1389 تا اردیبهشت 1392 در کشور آمریکا زندگی کرده ام و همچنین به ایالت های مختلفی از کشور آمریکا سفر کردم. من علاقه مندم که تا حد امکان به مسافرت و جهانگردی بپردازم و اقوام و کشورهای مختلف را ببینم و در حال حاضر 8 کشور دنیا را دیده ام.
علاوه بر این، من تسلط کامل به زبان انگلیسی دارم و با زبان های آلمانی، فرانسوی و عربی نیز آشنایی کمی دارم. علاقه و اشتیاق به آموختن، زندگی مرا به سمتی سوق داده که همواره مشغول یادگیری و تجربه موضوعات جدیدی هستم. من کتاب ها و مقالات زیادی در زمینه های علوم طبیعی و نظری، تاریخ، جامعه شناسی، روانشناسی، ادیان و قومیت ها، رمان و داستان و ... مطالعه نموده ام و مستندهای جالب و متعددی در این زمینه ها مشاهده نموده ام. من صادقانه می توانم بگویم که تا کنون در میان افراد و گروهایی که با آن ها در ارتباط هستم، فردی را مشاهده ننموده ام که به اندازه خودم فیلم ها و سریال های انگلیسی را دیده باشد و به موسیقی های مختلفی گوش داده باشد (مانند یک هنرمند موسیقی و سینما). من همواره به سلامتی خود اهمیت می دهم و سعی می کنم برنامه ورزشی روزانه خود را هر روز اجرا نمایم. بنده همچنین یک بازیکن حرفه ای در رشته های فوتبال، کوه نوردی، تخته نرد و شطرنج از دوران نوجوانی هستم.
علاوه بر این، من دانش خوبی در زمینه هوش مصنوعی و زبان های مانند برنامه نویسی سی پلاس پلاس، سی شارپ، پایتون، جاوا، جاوااسکریپت و روبی دارم. در زمینه طراحی وب نیز، در گذشته سعی داشته ام که تا حد امکان، به تمامی تکنولوژی های نوین طراحی وب مسلط شوم و تا حدودی به این هدف دست یافتم.


بیشتر درباره من بدانید:

زمینه فوق لیسانس من مهندسی کنترل و رباتیک است و من همیشه به این زمینه تحقیقاتی علاقه مند بوده ام، اما همزمان، علاقه مند بودم که درباره مهندسی کامپیوتر و مهندسی برق بیشتر بدانم. از اینرو از سال 2016، شروع به یادگیری "تمامی دروس دوره لیسانس" مهندسی برق و "تمامی دروس دوره لیسانس" مهندسی کامپیوتر نمودم. در حال حاضر، دانش من در زمینه مهندسی برق در حد "کارشناسی" و در زمینه مهندسی کامپیوتر نیز در حد "کارشناسی" است و من همچنین دارای مدرک رسمی کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک از دانشگاه شریف و علم و صنعت هستم.
من عاشق برنامه نویسی و هوش مصنوعی هستم و زبان های برنامه نویسی گوناگون و مطالب مرتبط با یادگیری ماشین را از 4 سال گذشته، یاد گرفته ام و همچنین برنامه نویسی و یادگیری ماشین را تدریس می کنم . من دانش قابل توجهی در زمینه طراحی وب و IT دارم و این مطالب را نیز تدریس می کنم. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر، به صفحه رزومه من مراجعه نمائید.
از سال 2019، پس از دیدن برخی فیلم های مستند در حوزه فیزیک ذرات بنیادی و فیزیک کیهانی و تئوری بیگ بنگ، من علاقه فراوانی در خودم در زمینه فیزیک نظری یافتم. بنابراین، مثل روال سابق، شروع مطالعه در حوزه فیزیک نمودم و اخیرا دروس دوره لیسانس فیزیک را به پایان رساندم. این بار، من تصمیم دارم در سال های آینده، مطالعاتم در حوزه فیزیک را تا سطح دکتری، بالاخص در زمینه "ذرات بنیادی" و "کیهان شناسی" ادامه دهم. من امیدوارم که در آینده بتوانم پاسخی برای برخی از مسائل اسرارآمیز و لاینحل فیزیک مانند مبداء هستی و یکپارچه سازی مدل استاندارد فیزیک و ... بیابم. امیدوارم که خداوند، همانگونه که در تمام زندگی به من کمک کرده، در این مسیر نیز من را یاری کند.
در ماه های اخیر، من بر روی موضوعات مرتبط با هوش مصنوعی، مانند یادگیری ماشین، شبکه های عصبی، یادگیری عمیق، بینایی کامپیوتر، تئوری بازی، پردازش زبان های طبیعی، بهینه سازی محدب، بهینه سازی غیرخطی و یادگیری تقویتی تمرکز کرده ام و در سال 2021 این مطالعات را تکمیل خواهم کرد.دانش من در حوزه علوم کامپیوتر، مهندسی نرم افزار و IT

علم داده، یادگیری ماشین، هوش مصنوعی

Machine Learning

100

Data Science

100

Statistics

100

R

100

SPSS

100

Neural Networks

100

Deep Learning

100

Numpy

100

SciPy

100

Matplotlib

100

Pandas

100

Scikit-Learn

100

ggplot

100

Keras

100

TensorFlow

100

Computer Vision

90

RL

90

CNN

80

PyTorch

80

OpenCV

70

برنامه نویسی، توسعه نرم افزار و پایگاه داده

C

100

++C

100

#C

100

Python

100

Java

100

Golang

100

Matlab

100

Simulink

100

WPF & XAML

100

MySql

100

SQLite

100

SQL Server

100

Scala

90

Mathematica

90

Julia

80

Rust

80

C++ Qt

80

PyQt

80

WxPython

80

PySide

80

TkInter

80

PyGame

80

Ruby

80

PostgreSQL

80

MongoDB

80

EF Core

80

Agile

80

Design Patterns

80

Objective-C

70

Perl

70

Java FX

70

C# (WCF)

60

DI

60

Multi-Threading

60

طراحی وب

HTML5

100

CSS3

100

BootStrap

100

Tailwind

100

PhP

100

JavaScript

100

WordPress

100

WooCommerce

100

Elementor

100

Django

90

Flask

100

jQuery

90

Three.js

90

ASP.Net Core

90

API

90

Python FastAPI

90

SEO

90

Ajax

80

TypeScript

80

JSP & Servlet

70

Angular Js

70

React Js

70

Node Js

70

PhP CodeIgniter

60

ابزارهای DevOps و سیستم عامل

DevOps

100

Git

100

Docker

90

Selenium

90

Kubernetes

90

PowerShell

80

SA

80

Maven

80

Ubuntu Linux

70

Fedora Linux

70

CentOS Linux

70

Red Hat Linux

70

Kali Linux

70

OpenSUSE Linux

70

Mint Linux

70

Jenkins

60

Kafka

50

Cassandra

50

داده حجیم (Big Data)

AWS

80

Microsoft Azure

70

Google Cloud

70

Spark

60

Hadoop

50

Hive

50

Pig

50

HBase

50

Impala

50پروژه های من

رزومه من: برای دیدن رزومه من، بر روی این لینک کلیک کنید.


گواهینامه های من: برای دیدن گواهینامه های من، بر روی این لینک کلیک کنید.


عنوان پروژه لیسانس من: طراحی، مدل سازی، ساخت و کنترل یک ربات زیردریایی خودکار (SUT-1)


عنوان پروژه فوق لیسانس من: ردیابی مسیر یک بازوی رباتیکی متحرک دو لینکی با استفاده از کنترل مود لغزشی


مقالات من: ردیابی مسیر برای یک بازوی متحرک دو لینکی با استفاده از روش کنترلی مود لغزشی
دانلود گواهینامه بهترین مقاله انیمیشن


مدیریت پروژه: من مدیر پروژه ی اولین دوره مسابقات شناورهای بدون سرنشین که توسط دانشگاه صنعتی شریف در سال 1386-1387 برگزار گردید، می باشم. شما می توانید کلیپ های این دوره از مسابقات را از لینک های زیر دانلود کنید: کلیپ اول مسابقات شناورهای هوشمند کلیپ دوم مسابقات شناورهای هوشمند کلیپ سوم مسابقات شناورهای هوشمند کلیپ چهارم مسابقات شناورهای هوشمند کلیپ پنجم مسابقات شناورهای هوشمند


مدیریت پروژه: من مدیر پروژه "پروژه ی طراحی و ساخت ربات زیردریایی خودکار SUT-1"، که قراردادی بین دانشگاه شریف و وزارت دفاع بوده و در سال های 1386-1388 اجرا گردید، می باشم. شما می توانید، کلیپ آن و همچنین نرم افزار دمو آن را از لینک های زیر دانلود کنید: کلیپ زیردریایی بدون سرنشین SUT-1طراحی و توسعه نرم افزار: در صورتیکه فایل نصبی بالا بر روی کامپیوتر شما کار نکرد، از لینک زیر سورس کد دانلود و در ویژوال استادیو باز کنید و تغییرات مدنظر خود را اعمال نمائید. در ابتدا اطمینان حاصل کنید که .Net Framework 4.6 بر روی کامپیوتر شما نصب باشد. بر روی "AUV SUT-1 Demo Software.sln" دابل کلیک کنید و ویژوال استادیو خود به خود باز می شود. بر روی فلش سبز رنگ run کلیک کنید و اگر پیغامی مشاهده نمودید، بر روی "continue debugging" کلیک کنید. لازم است بدانید که پیشاپیش ماژول پردازش تصویر OpenCV برای سی شارپ (Emgu) باید بر روی کامپیوتر شما و پروژه شما نصب باشد. در غیر اینصورت دوربین قابل مشاهده نخواهد بود. سورس کد نرم افزار دمو AUV SUT-1 فایل نصبی نرم افزار دمو ربات زیرآبی SUT-1طراحی و توسعه نرم افزار: لینک زیر یک اپلیکیشن تشخیص چهره ساده است که با زبان پایتون نوشته شده است. سورس کد این اپلیکیشن در اختیار شماست و می توانید با توجه به نیاز خود، هر تغییری در آن ایجاد نمائید. فایل های XML این کد مرتبط با آموزش های Udemy است و بنده سعی کردم نحوه شخصی سازی سورس کدهای موجود را نمایش دهم. اپلیکیشن تشخیص چهرهطراحی و توسعه نرم افزار: لینک زیر یک نمونه ای از طراحی رابط کاربری مدرن توسط سی شارپ و تکنولوژی دات نت است. این نرم افزار دمو برای یک مجموعه فست فود زنجیره ای طراحی گردیده است. در زیر لینک های مرتبط با فایل نصبی و سورس کد این نرم افزار قرار داده شده است. سورس کد نرم افزار دموی فست فود زنجیره ای فایل نصبی نرم افزار دموی فست فود زنجیره ایطراحی و توسعه نرم افزار: لینک زیر یک نمونه ای از طراحی رابط کاربری مدرن توسط سی شارپ به همراه اتصال به پایگاه داده و انجام عملیات (CRUD) است. این نرم افزار دمو، یک دفترچه تلفن با قابلیت جستجو می باشد. در زیر لینک های مرتبط با فایل نصبی و سورس کد این نرم افزار قرار داده شده است. مسلما شما باید نرم افزار "Microsoft SQL Server" را جهت ایجاد و اتصال به پایگاه داده، بر روی کامپیوتر خود، نصب داشته باشید و برای کار با سورس کد، نیاز به دانش پایگاه داده و کوئری های Sql دارید. سورس کد نرم افزار دموی دفترچه تلفن ویدئوی توضیحات نرم افزار و نحوه کارکرد آن


دروس من

در لیست زیر، من تمامی دروسی را که تا کنون یاد گرفته ام را لیست کرده ام. این دروس، اکثرا عناوین دروس رسمی تدریس شده در دانشگاه ها می باشد. علاوه بر این ها، من مهارت های فراوانی در زمینه برنامه نویسی، طراحی وب و توسعه نرم افزار دارم که جزئیات آن در بالای این صفحه من آمده است.
از آنجائیکه لیسانس و فوق لیسانس من در رشته مهندسی مکانیک است، لذا من تمامی دروس بخش مهندسی مکانیک را در دانشگاه ها آموخته ام. اما سایر دروس مربوط به "مهندسی برق"، "مهندسی کامپیوتر"، "فیزیک"، "شیمی" و "ریاضیات" را خودم از طریق ای بوک های مراجع درسی و آموزش های ویدیوئی مختلف مربوط به دانشگاه ها و موسسات آموزش مجازی، مطالعه کرده ام.
من همچنین 9 گواهینامه در زمینه "اتوماسیون صنعتی" دارم که از طریق حضور در دورهای تئوری و عملی فشرده در مرکز آموزش های شرکت "فستو" کسب کرده ام.

مهندسی ژنتیک
تدریس خصوصی

لیست زیر، مواردی است که من به صورت خصوصی و آنلاین تدریس می کنم.


تماس با من!

مکان

خیابان شهید نامجو، تهران، ایران

ایمیل

info@mohammadijoo.ir

شماره تماس

09124908372

لیسانس

مهندسی مکانیک، دانشگاه صنعتی شریف

فوق لیسانس

مهندسی مکانیک، دانشگاه علم و صنعت

پیام خود را از طریق فرم زیر ارسال نمائید: