سبک زندگی

من متولد 27 مهر 1363 در شهر تهران هستم. من فارغ التحصیل یکی از بهترین دبیرستان های کشور، "دبیرستان انرژی اتمی" در سال 1381 می باشم. بنده مدرک کارشناسی مهندسی مکانیک خود را از دانشگاه صنعتی شریف در سال 1386 دریافت کردم و در سال 1389 مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک با گرایش رباتیک و کنترل خود را، از دانشگاه علم و صنعت دریافت کردم. سپس در ژانویه سال 2011 دوره دکتری خود را در رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه پلی تکنیک ووستر (WPI) در ایالت ماساچوست کشور آمریکا آغاز نمودم که متاسفانه پس از گذشت 1 ترم مجبور به انصراف از تحصیل شدم، اما با این وجود از دی 1389 تا اردیبهشت 1392 در کشور آمریکا زندگی کرده ام و همچنین به ایالت های مختلفی از کشور آمریکا سفر کردم. من علاقه مندم که تا حد امکان به مسافرت و جهانگردی بپردازم و اقوام و کشورهای مختلف را ببینم و در حال حاضر 8 کشور دنیا را دیده ام.
علاوه بر این، من تسلط کامل به زبان انگلیسی دارم و با زبان های آلمانی، فرانسوی و عربی نیز آشنایی کمی دارم. علاقه و اشتیاق به آموختن، زندگی مرا به سمتی سوق داده که همواره مشغول یادگیری و تجربه موضوعات جدیدی هستم. من کتاب ها و مقالات زیادی در زمینه های علوم طبیعی و نظری، تاریخ، جامعه شناسی، روانشناسی، ادیان و قومیت ها، رمان و داستان و ... مطالعه نموده ام و مستندهای جالب و متعددی در این زمینه ها مشاهده نموده ام. من صادقانه می توانم بگویم که تا کنون در میان افراد و گروهایی که با آن ها در ارتباط هستم، فردی را مشاهده ننموده ام که به اندازه خودم فیلم ها و سریال های انگلیسی را دیده باشد و به موسیقی های مختلفی گوش داده باشد (مانند یک هنرمند موسیقی و سینما). من همواره به سلامتی خود اهمیت می دهم و سعی می کنم برنامه ورزشی روزانه خود را هر روز اجرا نمایم. بنده همچنین یک بازیکن حرفه ای در رشته های فوتبال، کوه نوردی، تخته نرد و شطرنج از دوران نوجوانی هستم.
علاوه بر این، من دانش خوبی در زمینه هوش مصنوعی و زبان های مانند برنامه نویسی سی پلاس پلاس، سی شارپ، پایتون، جاوا، جاوااسکریپت و روبی دارم. در زمینه طراحی وب نیز، در گذشته سعی داشته ام که تا حد امکان، به تمامی تکنولوژی های نوین طراحی وب مسلط شوم و تا حدودی به این هدف دست یافتم.


بیشتر درباره من بدانید:

زمینه فوق لیسانس من مهندسی کنترل و رباتیک است و من همیشه به این زمینه تحقیقاتی علاقه مند بوده ام، اما همزمان، علاقه مند بودم که درباره مهندسی کامپیوتر و مهندسی برق بیشتر بدانم. از اینرو از سال 2016، شروع به یادگیری "تمامی دروس دوره لیسانس" مهندسی برق و "تمامی دروس دوره لیسانس" مهندسی کامپیوتر نمودم. در حال حاضر، دانش من در زمینه مهندسی برق در حد "کارشناسی" و در زمینه مهندسی کامپیوتر نیز در حد "کارشناسی" است و من همچنین دارای مدرک رسمی کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک از دانشگاه شریف و علم و صنعت هستم.
من عاشق برنامه نویسی و هوش مصنوعی هستم و زبان های برنامه نویسی گوناگون و مطالب مرتبط با یادگیری ماشین را از 4 سال گذشته، یاد گرفته ام و همچنین برنامه نویسی و یادگیری ماشین را تدریس می کنم . من دانش قابل توجهی در زمینه طراحی وب و IT دارم و این مطالب را نیز تدریس می کنم. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر، به صفحه رزومه من مراجعه نمائید.
از سال 2019، پس از دیدن برخی فیلم های مستند در حوزه فیزیک ذرات بنیادی و فیزیک کیهانی و تئوری بیگ بنگ، من علاقه فراوانی در خودم در زمینه فیزیک نظری یافتم. بنابراین، مثل روال سابق، شروع مطالعه در حوزه فیزیک نمودم و اخیرا دروس دوره لیسانس فیزیک را به پایان رساندم. این بار، من تصمیم دارم در سال های آینده، مطالعاتم در حوزه فیزیک را تا سطح دکتری، بالاخص در زمینه "ذرات بنیادی" و "کیهان شناسی" ادامه دهم. من امیدوارم که در آینده بتوانم پاسخی برای برخی از مسائل اسرارآمیز و لاینحل فیزیک مانند مبداء هستی و یکپارچه سازی مدل استاندارد فیزیک و ... بیابم. امیدوارم که خداوند، همانگونه که در تمام زندگی به من کمک کرده، در این مسیر نیز من را یاری کند.
در ماه های اخیر، من بر روی موضوعات مرتبط با هوش مصنوعی، مانند یادگیری ماشین، شبکه های عصبی، یادگیری عمیق، بینایی کامپیوتر، تئوری بازی، پردازش زبان های طبیعی، بهینه سازی محدب، بهینه سازی غیرخطی و یادگیری تقویتی تمرکز کرده ام و در سال 2021 این مطالعات را تکمیل خواهم کرد.مهارت های من در حوزه IT و علوم کامپیوتر

برنامه نویسی و توسعه نرم افزار

C

100

++C

100

#C

100

Python

100

Java

100

R

100

Golang

100

Matlab & Simulink

100

WPF & XAML

100

Probability & Statistics

100

Machine Learning

100

Data Science

100

Neural Networks

100

Deep Learning

100

Numpy

100

SciPy

100

Matplotlib

100

Computer Vision

90

Reinforcement Learning

90

Keras / TensorFlow

90

Docker

90

Kubernetes

90

Mathematica

90

Convolutional Networks

80

C++ Qt

80

PyQt

80

WxPython

80

TkInter

80

PyGame

80

Matplotlib

80

Pandas

80

Scikit-Learn

80

PyTorch

70

Caffe (C++)

70

Ruby

70

Objective-C

70

Scala

70

Rust

70

PowerShell

70

Perl 5

70

OpenCV

70

Java FX

70

Ubuntu Linux

70

Fedora Linux

70

CentOS Linux

70

Red Hat Linux

70

Kali Linux

70

OpenSUSE Linux

70

Mint Linux

70

System Administration

60

WCF (C#)

60

Linq (C#)

60

Multi-Threading

60

DevOps

60

Microsoft Azure

50

Google Cloud

50

Apache Had

50

Apache Hive

50

Apache Pig

50

Apache Spark

50

Apache HBase

50

Impala

50

Apache Kafka

50

Apache Cassandra

50

Jenkins

50

Maven

50


طراحی وب

HTML / CSS

100

BootStrap

100

PhP

100

JavaScript

100

WordPress

100

Sass

90

jQuery

90

WooCommerce

90

Django

90

ASP.Net Core

90

SEO

90

OpenCart

80

TypeScript

80

AWS

80

JSP & Servlet

70

Ajax

70

Angular Js

70

React Js

70

Node Js

70

MySql

70

Entity Framework

70

MongoDB

70

NoSql

70

PhP CodeIgniter

60

Git

60

Restful Api

50
پروژه های من

رزومه من: برای دیدن رزومه من، بر روی این لینک کلیک کنید.


گواهینامه های من: برای دیدن گواهینامه های من، بر روی این لینک کلیک کنید.


عنوان پروژه لیسانس من: طراحی، مدل سازی، ساخت و کنترل یک ربات زیردریایی خودکار (SUT-1)


عنوان پروژه فوق لیسانس من: ردیابی مسیر یک بازوی رباتیکی متحرک دو لینکی با استفاده از کنترل مود لغزشی


مقالات من: ردیابی مسیر برای یک بازوی متحرک دو لینکی با استفاده از روش کنترلی مود لغزشی
دانلود گواهینامه بهترین مقاله


مدیریت پروژه: من مدیر پروژه ی اولین دوره مسابقات شناورهای بدون سرنشین که توسط دانشگاه صنعتی شریف در سال 1386-1387 برگزار گردید، می باشم. شما می توانید کلیپ های این دوره از مسابقات را از لینک های زیر دانلود کنید: کلیپ اول مسابقات شناورهای هوشمند کلیپ دوم مسابقات شناورهای هوشمند کلیپ سوم مسابقات شناورهای هوشمند کلیپ چهارم مسابقات شناورهای هوشمند کلیپ پنجم مسابقات شناورهای هوشمند


مدیریت پروژه: من مدیر پروژه "پروژه ی طراحی و ساخت ربات زیردریایی خودکار SUT-1"، که قراردادی بین دانشگاه شریف و وزارت دفاع بوده و در سال های 1386-1388 اجرا گردید، می باشم. شما می توانید، کلیپ آن و همچنین نرم افزار دمو آن را از لینک های زیر دانلود کنید: کلیپ زیردریایی بدون سرنشین SUT-1طراحی و توسعه نرم افزار: در صورتیکه فایل نصبی بالا بر روی کامپیوتر شما کار نکرد، از لینک زیر سورس کد دانلود و در ویژوال استادیو باز کنید و تغییرات مدنظر خود را اعمال نمائید. در ابتدا اطمینان حاصل کنید که .Net Framework 4.6 بر روی کامپیوتر شما نصب باشد. بر روی "AUV SUT-1 Demo Software.sln" دابل کلیک کنید و ویژوال استادیو خود به خود باز می شود. بر روی فلش سبز رنگ run کلیک کنید و اگر پیغامی مشاهده نمودید، بر روی "continue debugging" کلیک کنید. لازم است بدانید که پیشاپیش ماژول پردازش تصویر OpenCV برای سی شارپ (Emgu) باید بر روی کامپیوتر شما و پروژه شما نصب باشد. در غیر اینصورت دوربین قابل مشاهده نخواهد بود. سورس کد نرم افزار دمو AUV SUT-1 فایل نصبی نرم افزار دمو ربات زیرآبی SUT-1طراحی و توسعه نرم افزار: لینک زیر یک اپلیکیشن تشخیص چهره ساده است که با زبان پایتون نوشته شده است. سورس کد این اپلیکیشن در اختیار شماست و می توانید با توجه به نیاز خود، هر تغییری در آن ایجاد نمائید. فایل های XML این کد مرتبط با آموزش های Udemy است و بنده سعی کردم نحوه شخصی سازی سورس کدهای موجود را نمایش دهم. اپلیکیشن تشخیص چهرهطراحی و توسعه نرم افزار: لینک زیر یک نمونه ای از طراحی رابط کاربری مدرن توسط سی شارپ و تکنولوژی دات نت است. این نرم افزار دمو برای یک مجموعه فست فود زنجیره ای طراحی گردیده است. در زیر لینک های مرتبط با فایل نصبی و سورس کد این نرم افزار قرار داده شده است. سورس کد نرم افزار دموی فست فود زنجیره ای فایل نصبی نرم افزار دموی فست فود زنجیره ایطراحی و توسعه نرم افزار: لینک زیر یک نمونه ای از طراحی رابط کاربری مدرن توسط سی شارپ به همراه اتصال به پایگاه داده و انجام عملیات (CRUD) است. این نرم افزار دمو، یک دفترچه تلفن با قابلیت جستجو می باشد. در زیر لینک های مرتبط با فایل نصبی و سورس کد این نرم افزار قرار داده شده است. مسلما شما باید نرم افزار "Microsoft SQL Server" را جهت ایجاد و اتصال به پایگاه داده، بر روی کامپیوتر خود، نصب داشته باشید و برای کار با سورس کد، نیاز به دانش پایگاه داده و کوئری های Sql دارید. سورس کد نرم افزار دموی دفترچه تلفن ویدئوی توضیحات نرم افزار و نحوه کارکرد آن


دروس من

در لیست زیر، من تمامی دروسی را که تا کنون یاد گرفته ام را لیست کرده ام. این دروس، اکثرا عناوین دروس رسمی تدریس شده در دانشگاه ها می باشد. علاوه بر این ها، من مهارت های فراوانی در زمینه برنامه نویسی، طراحی وب و توسعه نرم افزار دارم که جزئیات آن در بالای این صفحه من آمده است.
از آنجائیکه لیسانس و فوق لیسانس من در رشته مهندسی مکانیک است، لذا من تمامی دروس بخش مهندسی مکانیک را در دانشگاه ها آموخته ام. اما سایر دروس مربوط به "مهندسی برق"، "مهندسی کامپیوتر"، "فیزیک"، "شیمی" و "ریاضیات" را خودم از طریق ای بوک های مراجع درسی و آموزش های ویدیوئی مختلف مربوط به دانشگاه ها و موسسات آموزش مجازی، مطالعه کرده ام.
من همچنین 9 گواهینامه در زمینه "اتوماسیون صنعتی" دارم که از طریق حضور در دورهای تئوری و عملی فشرده در مرکز آموزش های شرکت "فستو" کسب کرده ام.

مهندسی ژنتیک
تدریس خصوصی

لیست زیر، مواردی است که من به صورت خصوصی و آنلاین تدریس می کنم.
تماس با من!

مکان

خیابان شهید نامجو، تهران، ایران

ایمیل

info@mohammadijoo.ir

شماره تماس

09124908372

لیسانس

مهندسی مکانیک، دانشگاه صنعتی شریف

فوق لیسانس

مهندسی مکانیک، دانشگاه علم و صنعت

پیام خود را از طریق فرم زیر ارسال نمائید: